פיקוח בנייה וניהול פרויקטים

מי צריך מפקח בניה?

אם אתם בונים בית ושכרתם שירותי קבלן בנייה באילת. כדאי לכם להיעזר במפקח בניה במיוחד אם אין לכם ידע או ניסיון בבניה. אמנם מפקח בניה יוסיף לתקציב שלכם אבל לטווח ארוך קיים סיכוי סביר שתוכלו לחסוך במחיר והרבה בעזרת פיקוח בניה מקצועי.

מה עושה מפקח בניה?

פיקוח בניה מקצועי אמור להכיל הרבה מאוד דברים כחלק מהעבודה השוטפת. הנה כמה מן הפעולות שמפקח בניה צריך לעשות: לפקח על קבלן בנייה וקבלני משנה שלו, עבודה מול כל הספקים ונותני השרות הקשורים לבנייה (אינסטלציה, חשמל, ריצוף, מסגרות, גננות, עיצוב פנים וכו' יצירת תכנית עבודה מסודרת מול לוחות זמנים). פיקוח שוטף על העבודות בנייה של כל קבלני השרות (קבלני משנה).משא ומתן בתמחור העבודה מול הספקים השונים.בדיקת החשבונות הסופיים וחישוב עצמי של העבודות בנייה כדי לפקח על מחיר העבודה.עזרה וייעוץ מקצועי לבעלי הבית או למעצב הפנים.

מפקח או מפקח ומנהל פרויקט?

ראשית עליכם להחליט האם ברצונכם לשכור רק שרותי פיקוח או גם שרותי ניהול הבניה. אם בכוונתכם לבצע את כלל העבודות עם קבלן בנייה באילת  אחד משלב היסודות ועד לגמר הפרויקט (קבלן מפתח), אתם זקוקים רק לשירותי פיקוח. במצב כזה, אתם צריכים שמישהו מטעמכם (המפקח בנייה) שיש לו ידע ויכולת יבקר את עבודתו של הקבלן ולמעשה יהיה הגורם המקצועי שלכם בחזית העשייה. אין ספק שלרוב, בחירה באופציה של "קבלן מפתח" היא יקרה יותר ולא תמיד נכונה ללקוח.

במידה ואתם מעוניינים לחלק את העבודות לקבלני בנייה שונים, אתם צריכים להוסיף לעצמכם גם שרותי ניהול לפרויקט.

מנהל הפרויקט ידאג במידת הצורך, לרשום את כתבי הכמויות. הוא יכין מכרזים, יפיץ אותם לקבלנים מתאימים ונכונים איתם עבד בעבר ושיש לו ניסיון טוב איתם, ירכז את ההצעות, יערוך השוואות, יתמקח עבורכם על הנחות ויארגן חוזים לחתימה. כל שנותר לכם לעשות הוא לאשר את הקבלן בנייה ולחתום. בשלבי הביצוע, המפקח יאשר תשלומים לאחר שהמשימות שהוטלו על הקבלן בנייה בוצעו בהצלחה ועפ"י הדרישות. המפקח גם יבדוק שהסכומים המבוקשים תואמים את החוזים ואת המבוצע בפועל בשטח.

מפקח ומנהל פרויקט טוב יפחית בהכרח את משך בניית הפרויקט. על מנהל הפרויקט לבנות לוח זמנים לביצוע, לעקוב אחריו, לשנותו על פי צורך, לקיים פגישות לו"ז, לעדכן ספקים ולתזמן בעלי מקצוע על פי לוח הזמנים ולעדכן באופן שוטף את היזם על הנעשה, המתוכנן ועל עיכובים אם יש.

קבלן בנייה באילת-פיקוח בנייה באילת

חברת בנייה אילת מבצעת כל עבודות בנייה, שיפוצים, בניית מרפסות ותוספות בנייה קלה